Трима представители на Северна Македония в европейските състезания по хандбал изиграха мачове през уикенда

0

Toзи спортен уикенд в Северна Македония отново бе в знака на хандбала, най-популярният спорт в страната. Мачовете си изиграха трите мъжки отбора които претставляват Северна Македония в състезанията организирани от Европейската хандбална федерация (ЕХФ) – Вардар и Еурофарм Работник в Шампионската лига на ЕХФ, а Металург в състезанието за Купата на ЕХФ.

Актуалния европейски шампион, отбора на Вардар от Скопие, вчера играеше като гост срещу отбора на Виве Киелце в Полша. Скопските хандбалисти, които настъпват в далеч по-слаб състав в сравнение с миналата година, претърпяха убедително поражение од 25-35.  В по-голямата част от първото полувреме хандбалистите  на Вардар бяха равностоен противник, като на края на първата част заоставаха само с три гола (14-17). Но през второто полувреме отборът на Киелце успя да наложи по-бързо темпо на игра и стигна до сигурна победа.

След изиграни осем кръга Вардар има три победи, три поражения и две равенства и със спечелени осем точки заема петото място на таблицата в група „B“.

Победителят на тази група осигурява директно участие в четвъртфиналните двубои, а oтборите класирани от 2-ро до 6-то място в групата, отиват в осминафиналите.

Вторият представител на Северна Македония в Шампионската лига, отбора на Еурофарм Работник от Битоля беше домакин на отбора на Савехоф от Швеция. Битолските хандбалисти бяха далеч по-добър съперник през първата част от мача и на полувреме имаха предимство от 18-12.  Но във втората част отново имаше спад в играта на хандбалистите на Еурофарм Работник и отбора на Савехоф стигна до изравняване на резултата 31-31, на 20 секунди преди края на мача. Последната атака в мача бе за Еурофарм Работник, а домашните хандбалисти буквално в последната секунда успяха да вкарат гол за победа от 32-31.

Това беше втора победа за битолския отбор в група „C“ от Шампионската лига и сега Еурофарм Работник е на петото място в групата със спечелени четири точки. Първите два отбора от тази група, ще участват в плейофите за класиране в осминафиналите на Шампионската лига, но битолския отбор за съжаление вече няма шанс да се класира на едно от първите две места на таблицата.

Вчера първия си мач от двубоя в рамките на Купата на ЕХФ изигра и отбора на Металург от Скопие, а съперник му беше отбора на Горене от Словения. В първия мач от този двубой Металург беше гост в Словения и претърпя поражение с разлика от пет голове  24-19. Така на реванша, който се играе през следващия уикенд в Скопие, Металург се нуждае от победа с поне шест гола разлика, за да се класира в груповата фаза от състезанието за Купата на ЕХФ.