Победа и поражение за националният футболен отбор на Северна Македония в двата мача от квалификациите за Евро 2020

0

Националният футболен отбор на Северна Македония имаше частичен успех в квалификациите за Евро 2020, тъй като в двата мача които изигра през изминалите четири дни, успя да запише една победа и едно поражение.

Първият мач македонските футболисти играеха на домашен терен в Скопие срещу отбора на Словения. През целия мач Северна Македония беше по-добрия отбор и имаше повече шансове за постигане на гол. Първото полувреме завърши без голове 0-0, но само след пет минути игра във втората част Елиф Елмас донесе предимство за Северна Македония.

Същият играч вкара още един гол в 68-ата минута и увеличи преднината на македонския отбор с 2-0. До края на мача играчите на Словения успяха само да намалят преднината на Северна Македония на 2-1, след като вкараха гол от дузпа в 5-ата минута от добавеното време.

Вчера националите на Северна Македония играеха като гости срещу отбора на Полша, а мачът се проведе във Варшава. Полските футболисти доминираха през целия мач, въпреки че и отбора на Северна Македония имаше няколко хубави положения за гол, които за съжаление македонските футболисти не успяха да реализират. Франковски в 74-ата минута и Милик в 80-ата минута успяха да вкарат голове за Полша и донесоха победа за домакините от 2-0.

След загубата от Полша, както и след победата на Австрия над Словения, националният отбор на Северна Македония има само теоретични шансове за спечелване на второто място в групата, което осигурява класиране на европейското първенство през 2020 година. Именно, Полша е на първо място в квалификационната група „G“ със спечелени 19 точки и вече си осигури участие на Евро 2020. На второто място сега е отбора на Австрия с 16 точки, което е за пет повече от Северна Македония и Словения, които са на трето и четвърто място с 11 точки.

В последните два мача от квалификациите, Северна Македония първо игра като гост срещу Австрия на 16 ноември, а квалификациите ще завърши с мач на домашен терен, срещу отбора на Израел три дни по-късно.

За да спечели второто място в групата, Северна Македония ще трябва да постигне две победи и да се надява, че Австрия ще загуби от отбора на Латвия, което е почти невъзможно, тъй като латвийските футболисти досега не са спечелили нито една точка в седемте мача в квалификациите.