Македонските хандбалисти с три поражения приключиха участието си на Световното първенство в Египет

0

Мъжкият национален отбор по хандбал на Северна Македония претърпя още три поражения в новата група „IV“ на Световното първенство. Така македонските национали с една победа и пет поражения приключиха участието си на шампионата в Египет.

Както вече съобщихме, след победата над Чили, Северна Македония се състезаваше в новосформираната осминафиналнa група, заедно с отборите на  Словения, Русия и Беларус. Първите два отбора от тази група, осигуряваха участие в четвърт финалите на Световното първенство.

Първият съперника на македонските национали беше отбора на Словения.

Още в началото на мача словенските хандбалисти бяха по-добри, постоянно водеха и увеличаваха преднината. Крайният резултат от мача беше победа на Словения от десет гола разлика, 31-21.

По подобен начин се проведе и вторият мач от групата, в който македонските хандбалисти играеха срещу Русия. В края на първото полувреме руските хандбалисти имаха предимство от 10 гола, 19-9. През второто полувреме и двата национални отбора играха със изменени състави, така че Северна Македония беше по-равностоен съперник на терена. На края Русия записа убедителна победа с резултат 32-20.

Последния мач в групата хандбалистите на Северна Македония играеха срещу отбора на Беларус. Македонските хандбалисти в този двубой бяха равностоен противник през първото полувреме което приключи с равенство в резултата 14-14.  Втората част започна в същия ритъм до 40-та минута. Тогава от резултат 20-20, македонските национали навлязоха в лош период в играта, в който Беларус стигна до четира гола преднина. Беларуските хандбалисти не пропуснаха това предимство до края на мача и забелязаха победа от 30-26.

От групата в която се състезаваше Северна Македония за четвърт финалите се класираха Швеция и Египет, а македонския отбор в крайното класиране ще заеме 23-то или 24-то място, в зависимост от днешните резултати в останалите осминафинални групи.

Да напомним, че Северна Македония на това първенство играеше в значително подмладен състав, поради контузии и пенсионирането на някои хандбалисти. Също така трябва да се отбележи, че македонските национали разбраха, че ще участват в първенството в Египет, само три дни преди първия мач, когато отбора на Чехия мораше да откаже участието си поради голям брой заразени играчи с Covid-19.