Македония и България претърпяха първите поражения в Лигата на нациите

0

Приключи серията от три поредни победи за футболните отбори на Македония и България, в новото състезание на УЕФА, Лигата на нациите. Вчера и двете екипи понесоха загуби в четвъртия кръг от надпреварите по групи в Лигата.

Особено убедително бе поражението на Македония на гостуването в Ереван, кадето играше срещу отбора на Армения. Пред 8.000 хиляди зрители, в много слаба среща, пълна с многобройни грешки както на защитата на Македония, така и на вратарят, македонските национали загубиха с 4:0.

Първият гол за Армения отбеляза Пицели в 12-ата минута. Той изпрати удар от голямо разстояние, а македонският вратяр Столе Димитриевски с много слаба реакция позволи топката да завърши в мрежата. Македонските футболисти оправдано искаха дузпа в 26-ата минута от надпревара. В наказателното поле на домакините бе фаулиран Енис Барди, но шведския съдия Штромбергсон не отсъди дузпа за Македония. Така на полувремето резултат бе 1:0 за Армения.

Във втората част от мача, отново Армения бе по-добър противник. След няколко шансове за постигане на гол, резултата на 2:0 увеличи Мовсисян в 67-та минута, след нова голяма грешка на вратаря и защитата на Македония. В 81-та минута нов гол за Армения. От пряк свободен удар, на разстояние от 30-тина метри, удар към вратата на Македония отправи арменския футболист Газарян. Македонския вратяр отново имаше слаба реакция и това вече беше 3:0. В добавеното време, отново бе отсъден свободен удар за Армения, този път на 20-тина метра от вратата на Македония. Михтарян със силен удар постави финалният резултат на мача, 4:0 за Армения.

Въпреки това убедително поражение, Македония остава на първо място в група 4 от лига „Д“, на Лигата на нациите. В останалите два мача от груповата фаза, на Македония и са неопходими поне 4 точки, за да осигури първото място в групата и и класирането в плейофите. Следващия мач Македония играе на 16-ти ноември, срещу отбора на Лихтенщайн като гост във Вадуз.

И националния отбор на България, вчера претърпя първото поражение в група 3 от лига „Ц“, на Лигата на нациите. На стадиона „Улеваал“ в Осло, отборът на Норвегия успя да победи България с 1:0.

Норвежците бяха по-добрият съперник в този двубой и напълно заслужено спечелиха трите точки. Особено през първото полувреме българските национали се представиха в много слабо издание. В тази част на мача бе отбелязан и единственият гол. Това стана в 31-ата минута, като голмайсторът бе играчът на Норвегия, Мохамед Елюнуси след асистенция на Елабделауи.

Във втората част на мача, България показа по-добра игра и оказва по-сериозен отпор на Норвегия, но за съжаление не успя да постигне гол, с който да се пребори поне за равенство в този мач. Така финалният резултат беше той от първото полувреме, 1:0 за Норвегия.

В класирането на таблицата сега и Норвегия и България имат по 9 точки, но норвежците благодарение на по-добрата голова разлика, превзеха първото място в групата от България. Предстоят вълнуващи два кръга до края на груповата фаза. Следващия мач България играе също на 16-ти ноември, като гост на отбора на Кипър, в Никозия.