Начало / Новини / От Кюстендил / 20-то юбилейно издание на “Спортист на Кюстендил 2019 година”
Кюстендил / Дарик- Кюстендил

20-то юбилейно издание на “Спортист на Кюстендил 2019 година”

Всички спортни клуба, развиващи дейност на територията на общината номинираха свой спортисти, в анкетата на Дарик радио и община Кюстендил- “Спортист на Кюстендил 2019 година”. Ще бъде избран и Отбор на годината в колективните спортове.

Юбилейното , 20- то издание на класацията ще бъде на 19 декември. Церемонията по награждаването започва в 12 ч. в клуб Шампиони на Спортен комплекс „Осогово“.
Право на глас имаха всички спортни клубове и представители на регионалните медии. Всеки един клуб  и журналист можеше да даде мнението си за Спортист №1, №2 и №3 за 2019 година, както и за Отбор на 2018 година.

Ето и пълният списък на номинираните спортисти от спортните клубове от Кюстендил:
Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 от Карате Клуб“Дарис“

1. ТОДОР НАСТЕВ

Състезател от Националния Отбор на България по Олимпийско Карате.

– 3 място- Световна Младежка Лига- Кипър, Лимасол.
– 7 място- Световно първенство за младежи- Сантяго, Чили.
– 7 място- Европейско първенство за старша възраст- Алборг, Дания.
– N:8 в Световната Ранглиста при старшата възраст от 234 състезатели от целият свят в неговата категория, след което премина през лятото при младежите, като в момента е – N:11 в Световната ранглиста при младежите от 271 състезатели от целият свят в неговата категория.

Още класирания и успехи през 2019г.за Тодор Настев:

– Четвърт- финал на Световната Младежка Лига- Умаг, Хърватия.
– 1 място- Международен турнир- „Аранджеловац- опен“, Сърбия, за младежи.
– 1 място- Международен турнир- „Риека- опен“, Хърватия, за младежи.
– 1 място- Национална Купа България- Кранево, за младежи.
– 2 място- Държавно Първенство- София, за старша възраст.

През тази година Тодор Настев, е най-добре представилият се състезател от Националния Отбор на България по Олимпийско Карате, от Мъжкото направление.

2. АЛЕКСАНДЪР СТЕФАНОВ

Състезател от Националния Отбор на България по Олимпийско Карате.

– 1 място- Национална Купа България- Кранево, за старша възраст.
– 1 място- Международен турнир- „Аранджеловац- опен“, Сърбия, за старша възраст.
– 2 място- Държавно Първенство- София, за старша възраст.
– 3 място- Международен Турнир-„Риека- опен“, Хърватия, за старша възраст.
– 3 място- Международен турнир- „Никон-опен“- София, за старша възраст.

3.НИКОЛАЙ ХРИСТОВ- СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ.

Две 5 места на Европейското Първенство по Карате за Глухи.
– 5 място- категория 75кг.кумите за мъже.
– 5 място- категория опен кумите за мъже.
– 3 място- Държавно първенство- София, за мъже.
– 3 място- Международен турнир-„Никон-опен“- София, за мъже.
– 3 място- Международен турнир- „Купа Контакт“- Букурещ, Румъния, за мъже.

ТРЕНЬОР: БОРИСЛАВ ИВАНОВ- Председател и Главен Треньор на КК“Дарис“ и Селекционер на Националния Отбор на България по Олимпийско Карате.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на шотокан карате клуб Мак Доналд – 2019

АЛЕКСАНДЪР БАРАКЛИЙСКИ
1-ВО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНА КУПА- МЪЖЕ  в дисциплина кумите, Кранево 2019
2-РО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНО ПЪРВЕНСТВО- МЪЖЕв дисциплина кумите, София 2019
3-ТО МЯСТО НА ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ШОТОКАН КАРАТЕ- МЪЖЕ – в дисциплина кумите, Скопие, Македония 2019

ИЗАБЕЛ РИЗОВА
1-ВО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНА КУПА- ЖЕНИ  в дисциплина кумите, Кранево 2019
2-РО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНО ПЪРВЕНСТВО- ЖЕНИ в дисциплина кумите, София 2019
3-ТО МЯСТО НА ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ШОТОКАН КАРАТЕ- ЖЕНИ – в дисциплина кумите, Скопие, Македония 2019

АНТОН ИВАНОВ
1-ВО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНО ПЪРВЕНСТВО- ДЕЦА в дисциплина кумите, София 2019
7-МО МЯСТО НА БАЛКАНСКО ПЪРВЕНСТВО –ДЕЦА в дисциплина кумите, Босна и Херцеговина 2019
2-РО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНА КУПА- ДЕЦА  в дисциплина кумите, Кранево 2019
3-ТО МЯСТО НА НАЦИОНАЛНА КУПА- ДЕЦА  в дисциплина отборно ката, Кранево 2019
1-ВО МЯСТО НА МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР „SOLIDARNOST OPEN”,в дисциплина кумите, Скопие, Македония 2019

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на спортен клуб по джудо и самбо „Велбъжд“

Борислав Николов – 5 място младежи джудо в Държавният личен шампионат за 2019 г.
7 място мъже джудо в Държавният личен шампионат за 2019 година

Василена Бумбарска – 2 място на международен турнир за девойки старша възраст –Самоков  по джудо
4 място девойки джудо в Държавният личен шампионат

Симеон Помпулуски – 7 място младежи джудо в Държавният личен шампионат по джудо за 2019 г.
9 място мъже в Държавният личен шампионат по джудо за 2019 г.

ТРЕНЬОР: ЕВГЕНИ СИМЕОНОВ

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ски клуб „Осогово”

1. Методи Николаев Какачки,Държавно първенство юноши старша възраст – 2 място

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ШК „Развитие  – Кюстендил”
Йоана Валериева Анастасова – ученичка в VIII ми –а клас на ПМГ гр. Кюстендил.
Същата има класирания  на РИП  за 2019г., състояло се в гр. Асеновград , както следва:
Класически шах момичета до 14 год. – IV то място
Ускорен шах момичета до 14 год. – IV то място
Блиц за момичета до 14 год. – IV то място

Същата участва с успех и в зоновите първенства.
Председател ШК „Развитие – Кюстендил”: Георги Атанасов

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СК “Крис”
1. Марио Стефанов – трето място Държавен личен отборен шампионат (ДЛОШ) по бойно самбо кат. – 82 кг гр.Панагюрище.
Председател СК “Крис”: Мартин Христов

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на КСТ „Пауталия”
1. Танцова двойка Радослав Йорданов и Димана Крумова, КСТ „Пауталия“ гр. Кюстендил, с треньори Петя Димитрова и Петьо Стоянов
-първо място – шампиони в Национален турнир по спортни танци,Купа Българи и Купа Смолян 2019;
– първо място в открит турнир по спортни танци гр. Казанлък
– второ място латино-американски танци н юноши младша възраст на Купа Киара-Н Казанлък – 2019
– второ място на Национален турнир по спортни танци гр. Стара Загора
– трето място в открит турнир по спортни танци Купа България и Купа Фламинго 2019 гр. Русе
– трето място открит турнир по спортни танци гр. Поморие
– четвърто място на латино-американски танци в международен турнир International Ruse 2019
– четвърто място латино-американски танци, в юноши младша възраст на Купа ДенсЮник 2019
-пето място на Държавен турнир по спортни танци и Купа България гр. Русе;
– пето място в латино-американски танци Купа Поморие – 2019 г.
– пето място стандартни танци, в юноши младша възраст на Купа ДенсЮник 2019
– седмо място международен турнир International Ruse 2019 в стандартните танци

2. Танцова двойка Божидар Радославов и Ния Крумова, КСТ „Пауталия“ гр. Кюстендил, с треньори Петя Димитрова и Петьо Стоянов.
Първо място открит турнир по спортни танци гр. Русе
Първо място в открит турнир по спортни танци гр. Смолян
Второ място открит турнир по спортни танци гр. Поморие
Второ място – национален открит турнир по спортни танци гр. Казанлък
Четвърто място в открит турнир по спортни танци гр. Русе

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на Волейболен клуб „Велбъжд-Олимпия”
Най-добър отбор: Кадетки – 5 място на Държавно първенство.
Индивидуални:
1. Цветина Стойнева – национална състезателка
2. Андрея Стойкова – национална състезателка
3. Антонина Стоилова – национална състезателка

Председател: Емил Стоянов

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СКГ „Велбъжд“
Цветозара Александрова Миленкова- родена 2007 г.
През 2019 г. Цветозара се състезава в категория Елит- най високата категория в художествената гимнастика възраст девойки младша възраст.
Треньор :Весела Николчова
Постижения:
Държавно първенство „Златен обръч“-гр.Пловдив- от 120 състезателки се нарежда на 3м. многобой ,1м.лента,3м.въже,3м.топка и 5 м.бухалки.
Държавно първенство „Елит“ гр.София- 8м.многобой,7м.бухалки.
Международен турнир „Купа Феникс“- гр.София-2м.многобой,1.въже,1м.лента,2.топка
Международен турнир „МеджикКъп“-Елин Пелин  1м.въже,2м.бухалки
Международен турнир „Диамантите на България“-гр.София
1м.многобой,1м.въже,1м.топка,1м.бухалки 1м.отборно.
Международен турнир „Rondo Cup”-гр.Осиек , Хърватска
1м.многобой,1м.топка,1м.бухалки, 1м.ансамбъл
и др.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019  СКЛА „Цвети Кирилова“

1. Емил Емилов Кръстев на Националното първенство по Лека атлетика за под16г. стана шампион на 400м.и в същата година през месец септември на Националното първенство по бокс за под 16 години спечели бронзов медал.

2. Ралица Димитрова бронзов медал Национално първенство по Лека атлетка на 800м.

3. Ралица Попова две първи места на лекоатлетическият турнир Децата на Кюстендил.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СК ТОНУС-спортна  аеробика
1. място
Симона Симеонова Ръждавичка
Категория –девойки старша възраст 15-17год
XXXI   Държавно първенство по спортна аеробика-Хасково
9 място-в категория индивидуал
Национална купа Самоков-Боровец
4 място –категория индивидуално
Държавно отборно първенство-Пловдив
7 място-в категория индивидуално

Треньор-Галя Миткова -СК ТОНУС

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ШКК  Шампион

ИВАН ИВАНОВ – национален състезател
Световно Първенство,Карлови Вари Чехия – 2 място индивидуално кумите 16-17годишни
Европейско Първенство, Бар Черна Гора- 2 място индивидуално кумите 16-17годишни
Национално Първенство ,София –  1 място индивидуално кумите  16-17гoдишни

Треньор: Веселин Димитров

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019  на  КК ШУРИКЕН
Божидар Сотиров – национален състезател
Световна Купа Умаг Хърватска – 1 място кумите индивидуално
Европейско Първенство Стил Шотокан Скопие Македония – 1 място кумите индивидуално
Балканско Първенство Баня Лука Босна и Херцеговина – 7 място кумите индивидуално и 2 място ката отборно
Национално Първенство  София –  1 място кумите инд.  1 място ката отброно и  2 място инд. ката
Национална Купа Кранево  1 място инд кумите  1 място отборно ката и 2 място инд ката
Международен Турнир Никон Опън  София –   1 място кумите инд. и  1 място ката орбоно
Международен Турнир Светослав Иванов Кустендил  –  1 място инд кумите
Международен Турнир Купа Алеко Свищов – 1 място инд. кумите 1 място инд.ката  1  място отборно ката
Международен Турнир Купа Пирин Разлог  –  1 място инд кумите  и 3 място инд ката
Международен Турнир Челопеч Опън –  1 място инд кумите ,3 място инд ката  , 1 място отборно ката и 2 място отборно кумите
Международен Турнир Ронин –  1 място инд. кумите , 1 място инд. ката и 1 място отборно ката
Международен Турнир Купа Ипон Лесковац Сърбия – 1 място инд кумите 1 място инд . ката 1място отборно кумите и 1място отборно ката
Международен Турнир Фунакоши Гичин Скопие Македония-  1 място отборно ката и 3  място инд ката

Треньор : Емил Димитров

Отбор ката Шурикен – Денис Априлов, Асен Миланов и Божидар Сотиров

Балканско Първенство – 2 място отборно ката
Национално Първенство  – 1 място отборно ката
Национална Купа – 1 място отборно ката
Международен турнир Никон Опън – 1 място отборно ката
Международен турнир Светослав Иванов – 1 място отборно ката
Международен турнир  Ронин  – 1 място отборно ката
Международен турнир  Челопеч – 1 място отборно ката
Международен турнир  Скопие – 1 място отборно ката
Международен турнир   Лесковац  – 1 място отборно ката
Международен турнир   купа Алеко – 1 място отборно ката

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СК по Бодибилдинг и Фитнес „Аполон-Роси“

Йордан Димитров  занимава се с фитнес от 10 години , като последните 2 години е под ръководството на треньора Антон Пенков. Най-добрите му постижения през изминалата 2019г. са : Вицешампионска титла на Турнира Арнолд Щварценегер и гр.Барселона -Испания. Вицешампион на турнира ДаймондКъп -Македония в гр.Скопие ,Вице-републиканска титла от РП в гр.Благоевград и  Седмо място (от 30 участника) на Световното първенство в ОАЕ .

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СК по Скокове на Батут „ЕВРОТРАМП“

1. Георги Методиев Пангев
09.02.2019г.-10.02.2019г. Солун, Гърция Международен турнир(първо място, батут индивидуално)
12.06.2019г.- 16.06.2019г. Държавно първенство в град Сливен, Ямбол (първо място, синхрон)
20.09.2019г.-22.09.2019г., Кюстендил Международен турнир „Купа Независимост“ (първо място, синхрон)
2. Кристъл Ивова Станкова
17.05.2019г.- 18.05.2019г., град Плевен – Национален турнир „Купа Север“ (първо място батут индивидуално, трето място синхрон)
12.06.2019г.-16.06.2019г., Държавно първенство в град Сливен, Ямбол ( второ място, батут индивидуално)

3. Божидара Евгениева Георгиева
09.02.2019г.-10.02.2019г., Солун, Гърция – Международен турнир ( първо място, индивидуално)
17.05.2019г.- 18.05.2019г., Плевен Национален турнир „Купа Север“ (трето място, индивидуално)
20.09.2019г.-22.09.2019г., Кюстендил – Международен турнир „Купа Независимост“(второ място, индивидуално)

Иво Кръстев – Председател на СК „ЕВРОТРАМП“

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 от УСК Кюстендил

1. Моника Ангелова – 2 място на ДП жени сумо, 2 място на ДП девойки 21 г., 2 място на ДП девойки 18 г.
2. Ралица Барутчийска – 1 място на ДП девойки до 18 г., 2 място на ДП девойки до 21 г.

Валери Райчев – Председател на УСК Кюстендил

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019  от СК Борба „Васил и Георги Илиеви“

1. Милослав Методиев – 1 място ДЛП мъже, 1 място ДЛОШ мъже, 10 м. ЕП мъже, 21 м. СП и Олимпийска квалификация мъже, 2 място МТ „Никола Петров“
2. Недялко Петров – 1 място ДЛП мъже, 1 място ДЛОШ мъже,  10 м. ЕП мъже
3. Константин Стас – 1 място ДЛП мъже, 1 място ДЛОШ мъже, 11 м. ЕП мъже, 2 място МТ Румъния

Георги Стефанов – председател на СКБ Васил и Георги Илиев

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на Снукър клуб МАСТЪРС

1. Жан Лаушман, 21.07.2000
дисциплина „15 червени“ – 3то място четири пъти – 1ви, 2ри, 4ти и 6ти кръг
дисциплина „6 червени“ – 2ро място – 1ви кръг
дисциплина „Младежи под 21 г.“ – 2ро място
треньор – Юлиян Петров

2. Даниел Младенов, 09.12.2000
дисциплина „15 червени“ – Републиканско първенство – 3то място
дисциплина „6 червени“  – 3то място три пъти – 1ви, 2ри и 4ти кръг
дисциплина „Младежи под 21 г.“ – 3то място
треньор – Юлиян Петров

Юлиян Петров
председател на УС на ск. Снукър клуб МАСТЪРС Кюстендил

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на СКХЗУ”Пауталия спорт -2005”

Кънка Витова    –   Държавен шампион по шахмат – жени със зрителни увреждания в България   –  Треньор  Асен Анев
Трето място на ДС по стрелба с лък категория  „Б2/3 „  ,
първо място НС по  стрелба с лък „Купа „България „ в същата категория с треньор Венцислав  Великов
Трето място в ДС  лека атлетика жени със зрителни увреждания –мятане диск
Трето място на Държавното състезание по тандемно колоездене
Първо място с отбора по риболов на ДС по този спорт

Росица Иванова – второ място на тандемно колоездене в ДС за хора със зрителни увреждания

Трето място на държавното състезание по лека атлетика – 100м гладко бягане и трето място – тласкане гюле
За хора със зрителни увреждания .

Борислав Лазаров   –  Второ място на ДС по стрелба с лък в категория „Б1” с треньор Венцислав Великов
Първо място на национално състезание по стрелба с лък в същата категорияи трето място в националното състезание по този спорт за Купа „България „

Председател: Кънка Витова

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на клуб по тенис на корт „ОСОГОВО-ЕЛИТ”

Виктор Атанасов с треньор  Ивайло Илиев.
През изминалата година Виктор има 6 златни медала от регионални турнири до 10 г. и два  при по-големите до 12 г.
Две първи места и едно трето от веригата „Киндер +“
Четвърто място на най-добрите 16 в България до 10 г.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ФК „Кюстендил”
1. Мартин Михайлов – футболист на мъжкия отбор на ФК „Кюстендил”, получил повиквателна за младежки национален отбор по футбол.
Предложение за отбор на Кюстендил – мъжки отбор на ФК „Кюстендил”, участващ в Трета лига ЮГЗ, класиран на 6 място за първия полусезон на 2019/2020 г.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ФК „Велбъжд”
1. Асен Васев – футболист на мъжкия отбор на ФК „Велбъжд”, участващ в „А” областна футболна група „Осогово” мъже.
Предложение за отбор на Кюстендил – мъжки отбор на ФК „Велбъжд”, участващ в областна група „Осогово”, класиран на първо място за първия полусезон на 2019/2020 г.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на ЛК „Пауталия”
1. Валерия Кадийска
Родена 2000 г.
Класирания:
– ДП девойки под 20 год., скок височина – 2 място с резултат 1.60 см.
– ДП жени, скок височина – 4 място с резултат 1.60 см.

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на баскетболен клуб „Велбъжд-2002”
1. Светлозар Дочев – 14 г.
Класирания:
12 място на Републиканско първенство до 14 г., 2 място междуобластно първенство до 14 г.
Предложение за отбор на Кюстендил – отбор момчета до 14 г., 12 място на Републиканско първенство до 14 г., 2 място междуобластно първенство до 14 г.
Треньор: Боби Велинов

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на спортен клуб по тенис на маса „Кюстендил”
1. Емил Атанасов Миланов – 1 място двойки мъже Оупън Пловдив

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на таекуондо клуб „Форс-1992”
1. Денислав Боянов
Държавно първенство мъже – 2 място
5th Hereya Trophy – 1 място
2nd Condor Cup – 1 място
10th Hereya Open – 1 място

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на клуб на спортиста ветеран „Осогово 2009”
1. Иво Григоров Велинов – областен първенец по футбол за ветерани; 4 пъти полуфиналист по футбол за ветерани на България

Предложения за „Спортист на Кюстендил“ 2019 на картинг клуб „Кюстендил”
1. Дейвид Митов –
1 място в първи кръг на Национални картинг серии, клас Rotax max
1 място в последния кръг на Национални картинг серии, клас Rotax max

Източник: dariknews.bg

Докладвай за грешка на тази страница!

Докладвай за грешка на тази страница!





captcha

Още за четене...

Сърбия триумфира в първото издание на АТП Къп

Отборът на Сърбия надделя над Испания с 2:1 победи и спечели първото издание на отборния …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.