Футболният отбор на Северна Македония успя да остане непобеден в мача срещу Словения в квалификациите за ЕВРО 2020

0

Във втория мач от квалификациите за европейското футболно първенство в 2020 година, националния отбор на Северна Македония снощи играеше срещу отбора на Словения, като гост в Любляна. Македонските национали успяха да изиграят равенство от 1:1 и се непобедени след изиграни два мача в групата.

На стадиона в Любляна преди 10.000 зрители македонският отбор показа добра игра и може да съжалява, че не успя да победи. Мачът по-добре започнаха словенските футболисти, които имаха шанс първи да вкарат гол още в осмата минута. Отбора на Северна Македония бързо отвърна с няколко шансове, но не успя да отбележи гол.

В 34-та минута Словения успя да спечели предимство, след като с удар с глава Миха Зайц изпрати топката в мрежата на македонския отбор. До края на първата част, Северна Македония имаше две голeми възможности за постигане на гол, но Пандев и Барди от непосредствена близост стреляха над вратата на Словения.

В самото начало на второто полувреме, в 47-ата минута, македонските национали успяха да изравнят резултата. Словенският защитник Стоянович направи грешка и топката стигна до македонския играч Езгян Алиоски. Той от лявата страна на терена отправи топката към наказателното поле, където я посрещна Енис Барди и със силен удар прати топката в словенската врата.

До края на мача и двата отбора имаха по няколко хубави възможности да отбелязат и втор гол, но не успяха да се възползват от тях. Така мачът завърши с равенство 1:1, което е може би най-реалистичният резултат, предвид показаната игра и шансовете, въпреки че трябва да се отбележи, че като цяло отбора на Северна Македония имаше по-добри възможности за постигане на гол.

В другите два мача от група „Г“, Полша като домакин победи Латвия с 2:0, а Израел, също на свой терен, беше по-добър от отбора на Австрия с 4:2. В класирането в групата, води отборът на Полша с спечелени максимални шест точки, а Израел и Македония са на второ и трето място, със спечелени четири точки.

Следващите два мача от квалификациите за Евро 2020, отборът на Северна Македония играе през юни, а и двата мача ще се играят в Скопие. Първо, на 7 юни македонските национали ще играят с Полша, а три дни по-късно, на 10 юни, в Скопие ще гостува отборът на Австрия.