Убедително поражение на македонският футболен шампион в третия квалификационен кръг на Шампионската лига

0

Отборът на Шкендия от Тетово, футболния шампион на Македония, вчера гостува на австриския първак Ред Бул Залцбург, на първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

На дъждовно време и труден терен за игра, Шкендия забеляза поражение от 0:3. Футболистите на мощният отбор на Ред Бул Залцбург, още от самото начало на мача наложиха силно темпо на игра, което им зададе много проблеми на защитниците на македонския шампион.

Домакините първия и третия гол вкараха от дузпа, а вторият гол постигнаха в третата минута на продължението на първото полувреме. Двата гола от дузпи за домакините постигна Дабур, в 16-та и 81-ва минута от мача, а още един гол записа Янузович.

И отбора на Шкендия имаше няколко хубави шансове за гол, но за съжаление не се възползва от тях.

Реванш мача между двата отбора се играе на 14-ти август, на националната арена в Скопие. Шкендия ще има много трудна, почти невъзможна задача да анулира голямото предимството на австрийския шампион.

Но и с поражение, отборът на Шкендия, продължава европейските мачове в плейофите на Лига Европа.

Победителя от дуела между Шкендия и Ред Бул Залцбург, ще продължи участието си в плейофите на Шампионската лига. Там ще се срещне с победителя от двубоя между отборите на Цървена Звезда Белград и Спартак Търнава от Словакия.

Победеният отбор от дуела между Шкендия и Ред Бул Залцбург , ще продължи своето участието в плейофите на Лига Европа. Съперник ще му бъде победителя от двубоя между отборите на Корк Сити от Ирска и Розенборг от Норвегия.