Убедителна победа на македонския шампион по футбол от 5-0 в квалификациите за Шампионската лига

0
Снимка: UEFA

Шампионът на Македония, отборът на ФК Шкендия от Тетово, отбеляза убедителна победа в първия квалификационен кръг за Шампионската лига.

В мача игран снощи на националния стадион в Скопие, Шкендия успя с 5:0 да победи отбора на уелският шампион ФК Дъ Ню Сейнтс. Героят на мача за Шкендия беше играчът с номер 7, Бесарт Ибраими, който вкара четири гола.

Преди 2.500 зрители на стадиона в Скопие, екипът на Шкендия показа, че е далеч по-добър състав от състава на Дъ Ню Сейнтс. Още от първата минута на мача Шкендия наложи своето темпо и тръгна агресивно към вратата на гостите. Атакуващият подход в играта донесе преднина за Шкендия в 14-та минута на мача, когато бе отбелязан първият гол от Изаир Емини.

Следващите 4 гола за Шкендия бяха отбелязани от фантастичния Бесарт Ибраими. Първо в 38-та минута, той увеличи преднината на 2:0, с който резултат завърши първото полувреме.

Втората част донесе още по-голям натиск на Шкендия към вратата на гостите и нови три гола за Ибраими. Головете бяха отбелязани в 53, 60 и 66-та минута.

С този резултат, реваншът който се играе след една седмица в Уелс, ще бъде само формалност.

Следващият опонент на Шкендия във втория квалификационен кръг за Шампионската лига ще бъде победителят от двубоя между ФК Торпедо Кутаиси от Грузия и ФК Шериф Тираспол от Молдова.

Първите  мачове от втория квалификационен кръг за Шампионската лига по футбол се играят на 24/25 юли, а реваншите са на 31 юли/1 август.