Убедителна победа на македонските хандбалисти на първия мач на Световното първенство

0

Националният хандбален отбор на Македония с победа откри Световното първенство което се провежда в Германия и Дания. В първия мач, в олимпийската зала в Мюнхен, Македония успя да победи селекцията на Япония с резултат 38-29 (18-13) и записа първите две точки.

Резултатът беше изравнен само в първите десет минути на мача. През този период Япония успя и да поведе с 4-3, но след това последва серия от 4-0 на македонските хандбалисти с която напълно поеха контрола върху мача. Деян Манасков вкара три гола в началото, а след това както обикновено, главната роля на терена пое капитана и най-добрия играч на Македония, Кирил Лазаров.

Македония използва умело предимството си в атаката, а вратарят Ристовски имаше редица успешни спасявания и Македония в 18-тата минута поведе с 10-5. До края на първата част от мача се играеше изравнено и на края от първото полувреме Македония имаше преднина от 18-13.

Във втората част се играеше в същия ритъм. Япония успя да намали преднината на Македония на 18-21, но веднага последва серия от няколко голове на македонския отбор и преднината за Македония стана 24-19. В 45-та минута резултата беше 27-21 и тука вече стана известно че Македония ще спечели мача. Накрая Македония записа победа от 38-29.

Най-добри играчи в отбора на Македония бяха Кирил Лазаров, който отбеляза осем гола, един по-малко вкара Деян Манасков, а вратарят Борко Ристовски завърши мача с 20 спасявания.

На срещата, която се играеше в Мюнхен, присъстваха повече от 7.500 зрители, от които голяма част бяха фенове на Македония, които живеят в Германия и Австрия. Феновете оказаха голяма подкрепа на македонските хандбалисти и много допринесоха в победата над Япония.

В другите две срещи от група Б, където играе Македония, Испания победи Бахрейн с 33-23, а Хърватия се наложи над Исландия с 31-27.

Днес отборът на Македония играе втория си мач на първенството, срещу националния отбор на Бахрейн. Отбора на Бахрейн е аутсайдер на мача и очаква се лесна и убедителна победа на Македония.