Сърбия се класира за Световното първенство в Русия

0
___

Сръбският национален отбор по футбол се класира за Световното първенство в Русия следващата година, след като зае първо място в група Д. В решаващият мач отборът на Славолюб Муслин снощи победи Грузия на стадион „Райко Митич“ в Белград с 1:0.

Сърбия завърши на първо място с 21 точки, пред Ирландия, която победи Уелс като гост  и има 19 точки. Ирландия ще бъде в баража като последният осми второкласиран отбор в групите.

Футболистите на Сърбия не блестяха срещу Грузия, обаче след слабото първо полувреме, през втората част играха много по-добре и в 74 минута с гол на Прийович осъществиха историческия си успех.

Класирането на националния отбор на Световното първенство в края на мача бе поздравено с великолепен фойерверк.