Спортист от Молдова спечели бронз в Шампионата на Балканските страни по крос-кънтри

0

В Ботошани (Румъния) е минало Първенство на Балканските страни по крос-кънтри. В състезанието взеха участие състезатели от 9 страни, сред които и Република Молдова.

Максим Райляну спечели за Молдова, бронзов медал, като успя да бяга разстояние 10 км за 29:52:52.

Жасмина Сърбу зае 14-то място в състезанието за юноши и девойки на разстояние 6 километра, а на U23, където се състезаваха на разстояние 8 км, Тудор Чеботар взе 13-о място.

Спортистите сега се подготвят за европейското първенство, който ще се проведе в Тилбург (Холандия) на 9 декември.