Спортисти от южната част на Молдова спечелиха награди в шампионата за свободна борба

0

Няколко спортисти от Гагаузия, южната част на Молдова станаха победители в шампионата по борба.

В Кишинев се проведе Държавното първенство сред учениците в свободен стил по борба за мъже и жени. Шампионатът на Молдова събра над 300 участници от различни части на страната.

Районно спортно училище от Чеадир-Лунга бе представено от осем спортисти от селата Бешгиоз и Томай.

Спортистът от село Бешгиоз, Иван Постолаки в категория 52 кг тегло стана шампион на Молдова. На път към победата той спечели пет срещи с техническо предимство от 10 точки, без да даде на опонентите си поне една точка.

През юни Иван Постолаки ще представлява Република Молдова на Европейското първенство в Унгария.

В женския свободен стил борба, спортистка от село Томаи, Анна Черненко в категория тегло от 58 кг зае второ място и стана единствена победителка в борбата на жените от Гагаузия.