Северна Македония с гол в последната секунда победи на първия мач на Европейското първенство по хандбал

0

Националният мъжки хандбален отбор на Северна Македония с победа стартираше на Европейскот първенство което се провежда в Австрия, Германия и Дания. В първия мач, който се играше в градската зала във Виена, македонските хандбалисти успяха да победат отбора на Украйна с резултат 26-25 и записаха първите две точки в групата.

Македонските национали стигнаха по победата буквално в последната секунда на мача, когато капитана на отбора, Кире Лазаров с удар от девет метра успя да вкара гол за голяма радост на хилядите македонски фенове в залата във Виена, но също така и за феновете дома в Северна Македония.

Македонския отбор в първото полувреме беше по-добър съперник и постоянно имаше преднина от няколко голове. Най-голямата разлика през първата част беше 10-6 за Северна Македония, а на края на полувремето резултата беше 13-10 за македонските хандбалисти.Северна Македония започна отлично и през второто полувреме и предимството достигна най-високата разлика от 5 гола. Но след това имаше спад в играта на македонските хандбалисти, а през този период тe получиха и няколко суспензии от две минути. От това се използва отбора на Украйна и в 49-та минута от мача, резултата беше изравнен 22-22.

Така в последните десет минути от мача, се водеше изравнена борба между двата отбора. Както съобщихме, мача беше решен от най-добрият хандбалист на Северна Македония и един от най-добрите хандбалисти в света, Кире Лазаров, който със звука на сирената вкара гол за минимална победа на македонските хандбалисти от 26-25.

Трябва да се отбележи, че голяма заслуга за победата на Северна Македония има вратаря Никола Митревски. Той в последните десет минути имаше четири чудесни спасявания и така даде възможност на македонските хандбалисти до края на мача да имат шанс за победа. Най-добри в македонския национален отбор бяха Кире Лазаров с осем гола и осем асистенции, а Деян Манасков отбеляза шест гола.

Във втория мач от група Б, където играе Северна Македония, отбора на домакина Австрия победи Чехия с резултат 32-29.

Утре от 16 часа, Северна Македония играе втория на мач в групата, а съперник ще й бъде отбора на Чехия.