Северна Македония е домакин на световното първенство по хандбал за младежи до 19 години

0

Вчера в столицата на Северна Македония – Скопие, започна 8-ото издание на Световното първенство по хандбал за младежи до 19 години. Всички мачове от шампионата ще се играят в Скопие, в двете най-големи спортни зали в Северна Македония – арените „Борис Трайковски“ и „Яне Сандански“.

На първенството участват 24 национални отбора от пет континентa, които в първият етап от първенството са разделени в 4 групи с по шест отбора. Класиране за мачовете от осминафиналите ще осигурят първите четири отбора от всяка група. В осминафиналните двубои, отборите от група А играят срещу първите четири отбори от група Б, а отборите од група Ц ще се изправят срещу първите четири отбори от група Д.

Титлата от миналото световно първенство за младежи до 19 години, което се проведе през 2017 г. в Грузия, защитава селекцията на Франция.

Националният отбор на Северна Македония играе в група Ц, заедно с отборите на Аржентина, Бахрейн, Дания, Нигерия и Япония. Вчера македонските национали изиграха първият си мач на шампионата, срещу отбора на Аржентина, в който мач хандбалистите на Северна Македония имаха ролята на абсолютни фаворити.

Македонските хандбалисти добре започнаха мача, имаха преднина през цялото първо полувреме, а първата част от мача приключи с преднина от четири гола за Северна Македония, 13: 9. Добрата игра на ракометарите на Северна Македония продължи и през втората част на мача, като в 45-ата минута македонските национали имаха най-голямата преднина от 16:11.

Но след това обаче, имаше голям спад в играта на домакините и хандбалистите на Аржентина за само пет минути успяха да изравнят резултата на 17:17. В последните минути от мача се играше изравнено, а на три минути преди края резултата бе 20:20. За съжаление, до края на мача македонските хандбалисти не успяха да вкарат нито един гол и загубиха мача с резултат 20:23.

С това неочаквано поражение младите хандбалисти на Северна Македония, намалиха шансовете си за класиране на осминафиналите, но все пак трябва да изиграят още четири мача, в три от които също така са големи фаворити.

Следващият съперник на македонските национали ще бъде отбора на Нигерия, а мача се играе утре, на 8 август, в залата „Борис Трайковски“ в Скопие.