Свещеник от Кубей стана десеткратен световен шампион по пауърлифтинг

0

Настоятелят на църквата „Успение на Пресвета Богородица“ отец Виктор Кочмар  в село Кубей, Болградско, спечели два златни медала на Световното първенство по пауърлифтинг, организирано в Киев от международната федерация WRPF.

Така най-силният свещеник в света от Бесарабия стана десеткратен световен шампион. Виктор Кочмар стана най-добрият в класификацията за мъже в 140-та тежка категория (тегло на атлета от 125 до 140 кг), а също така спечели в секцията «Masters» (спортисти на възраст от 40 до 49 години).

Между другото, на тези състезания теглото от 90 кг спечелиха още  само двама състезатели, които се представиха в други категории. А абсолютният световен рекорд в момента при този тип пауърлифтинг е 105 кг.