Победа и равенство за националният футболен отбор на Северна Македония в двата мача от квалификациите за Евро 2020

0

Националният футболен отбор на Северна Македония с успех продължи участието в квалификациите за европейското футболно първенство в 2020 година. Македонските национали в двата мача, които изиграха през изминалите четири дни, успяха да записат едно равенство и една победа, с което спечелиха нови четири точки в класирането на таблицата.

Първият двубой отбора на Северна Македония играеше в петъкът на 5 септвември, като гост срещу отбора на Израел. Македонските футболисти показаха смела игра, която на крят се оказа достатъчна за равенство. В първата част на мача двата отбора имаха хубави шансове, но не успяха да отбележат гол и на полувреме резултата бе 0-0. Във втората част по-добре започнаха футболистите на Израел, които първо удариха гредата от вратата на Северна Македония, а в 55-та минута успяха и да вкарат гол за преднина от 1-0.

Но израелците успяха да запазят преднината си само десет минути, тъй като Северна Македония в 65-ата минута успя да изравни. След пряк свободен удар на Езгян Алиоски, Адеми скочи високо в наказателното поле на Израел и с удар с глава прати топката в мрежата на вратаря на домакините.

До края на мача и въпреки няколкото добри възможности за постигане на гол на двата отбора, резултатът остана непроменен 1-1.

Вчера, в рамките на 6-ия кръг от квалификациите, националният отбор на Северна Македония отново играеше като гост, този път срещу отбора на Латвия. От самото начало на мача, македонските национали започнаха да атакуват вратата на домакините и за само 17 минути успяха да решат мача в своя полза.

Първият гол за Северна Македония бе отбелязан от Горан Пандев, в 12-ата минута от мача. Топката по средата на терена поведе Елиф Елмас, който я добави до Пандев по лявата страна на терена, а той със силен удар прати топката в мрежата на вратаря на Латвия. Само три минути по-късно, Енис Барди изпрати силен удар по земя и с прецизен диагонал увеличи преднината на 0-2. Това беше краят на всички надежди за слабият отбор на Латвия и македонските футболисти рутинно успяха да приключат мача.

Квалификациите за Евро 2020 продължават в октомври, а следващият мач македонските национали ще играят на домашен терен в Скопие, срещу отбора на Словения, на 10 октомври. Три дни след това, футболистите на Северна Македония ще гостуват на отбора на Полша.

Северна Македония след изиграни шест кръга заема четвъртото място на таблицата в квалификационната група „G“, със спечелени осем точки, колкото има и отбора на Израел. Лидер в групата е Полша с 15 точки, а на второто място, което е достатачно за класиране на европейското първенство в 2020 г. е отбора на Словения със 11 спечелени точки. Трета на таблицата е Австрия, която има 10 точки.