Отлично стартиране в Лигата на нациите за Македония и България

0

Футболните отбори от Македония и България, снощи отбелязаха победи в първите мачове от новото състезание на УЕФА, Лигата на нациите.

Македония като гост, успя да победи отбора на Гибралтар с 2:0. Гибралтар за първ път беше домaкин на своят национален стадион „Виктория“, на терен с изкуствена трева. Все пък, подкрепата от домашните повече от 2.000 фенове, не беше достатъчна за аматьорския състав на Гибралтар да даде по-силна съпротива на националния отбор на Македония, за който настъпват много интернационалци. Македония беше много по-добър отбор и лесно успя да стигне до трите точки.

В първите 15 минути от мача, двата отбора разгледаха силите на противника и показаха бледа игра. Първият гол за македонския отбор, дойде в 19-ата минута. След отличен пробив на Стефан Ристовски от дясната страна на терена, той центрира топката пред вратата на Гибралтар, където Тричковски с удар от воле вкара страхотен гол за 1:0.

В 36-ата минута от мача вече беше 2:0 за Македония. След корнер от лявата страна, одбиената топка бе дочакана от Алиоски, който с чудесен изстрел я отправи във вратата на Гибралтар. С този резултат приключи първото полувреме.

Във втората част играта се забави, двата отбора мислеха повече на своя гол, отколкото на противниковия. Македония успешно контролираше мача до неговия край и не позволи на Гибралтар нито веднъж сериозно да застраши вратата на Димитриевски.

Македонските национали вече бяха с мислите на следващия мач в рамките на Лигата на нациите, който Македония играе в неделя на 9-ти септември в Скопие, срещу отбора на Армения.

И националният отбор на България стартира отлично участието си в Лигата на нациите. България, която играе в по-добрата лига Ц, в първия си мач, успя като гост да победи отбора на Словения с 2:1. Герой за отбора на „лъвовете“ беше Божидар Краев, който вкара и двата гола.

Краев отбеляза първият си гол в 3-ата минута, с точен удар от разстояние. Изравнителния гол за Словения вкара Миха Зайц 38-ата минута, с удар с глава. Вторият гол за България, Божидар Краев отбеляза след отлично подаване от Ивелин Попов, в 59-ата минута. Вратарят на Словения се хвърли да избие топката, но тя рикошира до Краев, който остана сам пред вратата на Словения и изпрати топката в празната мрежа.

Вторият мач от група 3 на лига Ц, България  играе в неделя в София, срещу отбора на Норвегия.