Отборът на Вардар от Скопие защити титлата си в регионалната хандбална лига

0

Македонският хандбален шампион, отборът на Вардар от Скопие, вчера отново спечели титлата в лигата на Югоизточната хандбална асоциация или т.н. СЕХА лига. Това е трета поредна титла за Вардар в това състезание и общо пета заедно с титлите от 2012 и 2014 година. С това Вардар, освен че е най-успешният отбор в Сеха лигата е и единственият отбор, който успя да спечели три поредни титли.

В Сеха лигата се състезават отбори от Северна Македония, Беларус, Хърватия, Словакия, Румъния и Босна и Херцеговина, а бе създадена през 2011 година.

Финалният турнир за тазгодишния сезон се проведе в град Брест, Беларус.

В него участваха най-добрите четири отбора след редовния сезон, Вардар от Северна Македония, Загреб и Нексе от Хърватия и домакина на турнира, отборът на Мешков от Брест.

В полуфиналите, които се играха във вторникът, отборът на Загреб победи Нексе с 28:23, а отборът на Вардар беше по-успешен от Мешков Брест, с 25:23.

Финалът се игра снощи в „Виктория Арена“ в Брест и в него участваха победителите от полуфиналните двобои, Вардар и Загреб. Македонският шампион беше по-добър съперник от шампиона на Хърватия през целия мач и накрая успя да спечели с резултат 26:23, след като на полувремето имаше преднина от 14:12.

Отборите на Вардар и Загреб, играха на финала и миналата година, който се играеше в Скопие, а Вардар и тогава беше по-успешен и спечели с резултат 26:24.

След успешното приключване на състезанието в Сеха лигата, отбора на Вардар продължава с мачове в европейската шампионска лига по хандбал.

Там македонският шампион в четвъртфиналите ще играе срещу отбора на Пик Сегед от Унгария. Победителят от този двубой ще играе на финалния турнир на шампионската лига, който всяка година се провежда в германския град Кьолн.

Да припомним, че през 2017 г. отборът на Вардар беше европейски шампион по хандбал. Това, заедно с европейската шампионска титла на женския хандбален клуб „Кометал Гьорче Петров“, са най-големите постижения на македонския спорт досега.