Нови три точки за „зелените”

0

Младост спечели с 2:0 като домакин срещу Левосое от едноименното буяновашко село, в рамките на 16 кръг в Пчинска футболна лига.

Двете ранни попадения на босилеградчани, в 1 и 5 минута, се оказаха решаващи за крайния резултат. Голмайстори за „зелените” бяха младите босилеградски футболни надежди Александър Захарийев и Данийел Иванов.

Минути преди последния съдийски сигнал вратаря на „Младост” Димитър Николов с великолепна изява спаси дузпа и не позволи на гостите да отбелязат поне почетен гол в тази среща.

В останалите мачове от този кръг са постигнати следните резултати: Алакинце – Биляча 4:0; Вихор – БСК 7:0; Трновац – Црнотинце 7:2;  Лугина – Трешневка 2:2 и Челик – Павловац 3:1. Свободни в този кръг бяха Южна пруга и Младост (Сувойница).

След 16 изиграни кръга Младост заема 4 място с 37 точки. На чело в класацията са Трновац и Алакинце с по 45, а на трето място е Луигина с 39 точки.