Националния отбор на Македония има две победи и едно поражение след изиграни три кръга на световното първенство по хандбал

0

Македонския национален хандбален отбор записа по една победа и поражение във втория и третия мач от груповата фаза на Световното първенство, което се играе в Германия и Дания.

Вчера Македоня, според очакванията, спечели лесна победа срещу отбора на Бахрейн с резултат 28-23 и записа втората победа на шампионата.

Македонските национали още от началото на мача поеха контрола върху играта и резултата. Те направиха преднина от 6-2, но след това последва един период, в който съставът на Бахрейн успея да постигне няколко гола в серия и поведе с 7-6. Македонският отбор веднага възвърна контрола върху мача, изравни резултата на 7-7, а след това към края на полувремето увеличи преднината до до резултат 12-8, с който приключи първото полувреме.

През второто полувреме македонският национален отбор контролираше мача, като разликата от четири гола се удвои и Македония в един момент имаше преднина от осем голове, за да на края мача завърши с резултат 28-23 за Македония.

Кирил Лазаров с осем гола бе най-ефективният в македонският отбор, Филип Кузмановска и Деян Манасков отбелязаха по четири гола, а за отбора на Бахрейн най-добрия хандбалист бе Алсаяд Хюсеин с 6 гола.

Днес Македония играеше срещу силния отбор на Хърватия, който винаги е между фаворитите за спечелване на медал на световните и европейските първенства. Двата отбора приказаха игра, каквато рядко се вижда на хандбалните мачове. Именно почти през целия мач, отборите когато бяха в атака играха с човек повече, а без вратар. В такава игра по-добра беше Хърватия, която спечели убедителна победа от 31-22.

Хърватските ханбалисти имаха преднина още от началото на мача, която постепенно увеличаваха, за на полувреме да отидат с предимство от пет гола (16-11). Националите на Македония играеха добре, но разликата между двата отбора направи хърватския вратар – Марин Шего, който имаше фантастични спасявания.

В началото на второто полувреме Македония играеше по-ефективно в атака и в 35-ата минута стигна до резултат 18-15. За съжаление, последваха няколко грешки на македонските хандбалисти и Хърватия отново увеличи преднината си. Няколко минути преди края на мача, когато победителят вече беше известен, македонският селекционер даде шанс и на по-младите играчи. От това се използва отбора на Хърватия и спечели мача с девет гола разлика.

Деян Манасков беше първият голмайстор на Македония, като отбеляза шест гола, два повече от Кире Лазаров, а Кузмановски, Талески и Пешевски се записаха по три пъти сред стрелците. В отбора на Хърватия най-добри играчи бяха капитанът Домагой Дувняк който отбеляза шест гола и вратаря Марин Шего.

След три изиграни мача на световното първенство, Македония има две победи и едно поражение, със спечелени четири точки. Начело на таблицата в групата „Б“, се намира Хърватия с три победи от три мача, колкото трябва да има и Испания, след като изигра днешния мач, срещу отбора на Япония. Македония в момента заема трятото място, а за втората част от първенството ще се класират първите три отбора от всяка група.

Утре е свободен ден за отборите от група „Б“, а следващият мач Македония играе в четвъртък срещу отбора на европейския шампион – Испания.