Националният хандбален отбор на Македония записа две победи срещу отбора на Сърбия

0

Националите на Македония по хандбал, продължават с подготовката за участитието на Световно първенство, което ще се проведе в Германия и Дания. В рамките на подготвителния период за мондиала и в организация на македонската хандбална федерация, отбора на Македония изигра два приятелски мача с отбора на Сърбия. Мачовете се играеха на 4-ти и 5-ти януари в спортния център „Борис Трайковски“ в Скопие.

На първия мач в петъкът, още през първото полувреме македонските хандбалисти показаха добра игра и направиха предимство, което беше от решаващо значение до края на срещата. Първото полувреме завърши с резултат 19-13, а отбора на Македония със същото темпо и убедителна игра в атаката продължи и през второто полувреме. В 42-та минута „червено-жълтите“ достигнаха и предимство от десет голове (27-17), като финалният резултат на мача беше 37-31 за Македония.

Най-добри играчи в отбора на Македония бяха Деян Манасков, който вкара 9 гола, а след него Филип Кузмановски с шест гола и Кирил Лазаров с пет отбелязани гола. За отбора на Сърбия по 4 гола, успяха да отбелязат Миайло Марсенич и Стефан Вуич.

За разлика от първия мач, на който присъстваха много зрители, вторият мач по договор на двата национални отбора, беше от затворен тип без присъствие на публика. И на вторият мач, Македония беше по-успешна от Сърбия, и успя да спечели с резултат от 28-27, а на полувреме резултаът беше 16-13 за македонският отбор.

Македонските хандбалисти контролираха резултата през по-голямата част от мача, но отбора на Сърбия преди края успя да стигне до равенство 27-27. Последната атака беше за отбора на Македония, който спечели благодарение на Филип Лазаров, който вкара гол няколко секунди преди края на мача.

Най-добри играчи за Македония в този мач бяха, Жарко Пешевски със седем отбелязани гола и капитана на отбора, Кирил Лазаров който вкара 5 гола.

Това бе и последният мач на македонските хандбалисти преди началото на Световното първенство в Германия и Дания. С двете победи срещу отбора на Сърбия, националите на Македония показаха, че се намират в добра форма и че могат да постигнат отличен резултат на предстоящoто първенство. Най-доброто класиране на световните първенства досега, Македония отбеляза на шампионата в Катар преди четири години, когато беше на 9-то място в света.