Националният футболен отбор на Северна Македония успешно започна квалификациите за ЕВРО 2020

0

Националният футболен отбор на Северна Македония с успех започна новият квалификационен цикъл за участие на европейското футболно първенство в 2020 година. Македонските национали победиха отбора на Латвия с 3:1 и продължиха успешните изяви, които имаха в Лигата на нациите, през миналата есен.

Мачът срещу Латвия се играеше снощи на националния стадион в Скопиe, в рамките на първия кръг от квалификациите на ЕВРО 2020. Преди около 10.000 домашни фенове, отбора на Северна Македония показа отлична игра и абсолютно доминираше през целия мач. На този мач капитанът на Северна Македония, Горан Пандев отбеляза 100-ия си мач във фланелката на македонския национален отбор.

От самото начало на мача, македонските национали започна да атакуват вратата на Латвия. Първият гол за Северна Македония бе отбелязан от Езгян Алиоски, в 12-ата минута от мача. Македонските футболисти успяха да отнемат една топка от футболистите на Латвия и направиха контраатака.

Топката по средата на терена поведе Пандев, който я добави до Алиоски по лявата страна на терена, а той със силен удар прати топката в мрежата на вратаря на Латвия, Ванинс.

В 24-та минута хубава възможност да отбележи гол имаше Енис Барди. Той изпрати удар към вратата на Латвия директно от корнер, но топката удари само в гредата о вратата.

Шест минути по-късно, в 30-та минута на мача, резултатът вече беше 2:0 за Северна Македония. Македонските национали отново направиха контраатака, а Илия Несторовски изпрати удар към вратата на гостите от шестнадесет метра. Топката удари в един играч на Латвия, измами вратаря Ванинс и стигна до македонския нападател Елиф Елмас, който без проблеми я прати в празната мрежа.

До края на първото полувреме, отбора на Северна Македония имаше още няколко възможности за увеличаване на преднината, но македонските нападатели не успяха да се възползват от тях и на паузата се отиде с резултат от 2:0.

И през второто полувреме играчите на македонския национален отбор бяха  по-добрия съперник на терена. Шанс за увеличаване на преднината имаха Ристовски и Пандев, но латвиският вратар успя да спаси вратата си.

В 87-ата минута Латвия успя да намали преднината на Северна Македония на 1:2, когато Исайевс с удар с глава прати топката в мрежата на македонския отбор. В добавеното време бе отбелязан най-красивия гол на мача. Той бе дело на Елмас, който с прекрасен удар от дясната страна на наказателното поле, постави крайният резултат на мача от 3:1 за Северна Македония.

Следващият мач, македонските национали ще играят като гости срещу отбора на Словения, в неделя на 24 март.

Отбора на Словения вчера като гост изигра реми от 1:1 с отбора на Израел. В последния мач от групата Г, Австрия загуби от селекцията на Полша с 0:1.