Националният футболен отбор на Северна Македония завърши квалификациите за Евро 2020 на третото място в групата

0

Националният футболен отбор на Северна Македония вчера завърши участието в квалификациите за Европейското първенство което ще се проведе през 2020 година. Северна Македония спечели третото място в нейната квалификациона група, което е най-доброто класиране за македонските национали в едни квалификации, но не успя да се класира на Евро 2020.

В последните два мача които изигра през изминалите четири дни, македонският нацонален отбор успя да запише една победа и едно поражение.

В съботата македонските футболисти играеха като гости срещу отбора на Австрия. Първата част от мача премина в пълна доминация на австрийските национали, които постигнаха един гол в седмата минута. Те можеха да постигнат още най-малко три, ако не бяха отличните спасявания на вратаря на Северна Македония, Столе Димитриевски.

На самото начало на второто полувреме Австрия увеличи преднината си на 2-0, но македонските футболисти през втората част от мача играеха по-добре и бяха равностоен противник. Северна Македония имаше няколко хубави шансове да вкара гол, но за съжаление нямаше добра реализация. В последната минута от добавеното време, Влатко Стояновски с удар с глава успя да вкара гол за македонския отбор и така мача приключи с победа на Австрия от 2-1.

Последният мач от тези квалификации, футболистите на Северна Македония изиграха вчера на националната арена „Тоше Проески“ в Скопие, а съперник им беше отбора на Израел. През целия мач Северна Македония беше по-добрия отбор и имаше повече шансове за постигане на гол.

Единственият гол на мача македонските играчи вкараха в добавеното време на края на първото полувреме, когато Бобан Николов с удар от десетина метра успя да прати топката във вратата на Израел. През второто полувреме двата отбора имаха шансове за постигане на гол, които обаче не успяха да реализират и мача завърши с победа на македонските национали от 1-0.

Така от квалификационната група „G“, за Евро 2020 се класираха отборите на Полша и Австрия, които спечелиха първите две места в групата. Както вече съобщихме, отбора на Северна Македония е на трето място в група „G“ със спечелени 14 точки. Това претставлява най-добро класиране и най-много спечелени точки за Северна Македония, в рамките на едни квалификации за Световно или Европейско първенство в нейната история.

Класиране на Евро 2020, отбора на Северна Македония ще може да направи чрез плейофите на Лигата на нациите на УЕФА, където македонските футболисти ще играят на полуфиналите от Лига „D“.

В полуфинала – на 26 март 2020 година, Северна Македония като домакин ще играе срещу отбора на Косово. Ако успее да класира за финала, който се играе на 31 март, Северна Македония ще играе с победителя от мача между отборите на Грузия и Беларус.

Победителят от този финал осигурява участие на Евро 2020, а кой ще бъде домакин на финалния мач ще бъде установено чрез жребий.