Молдовските боксьори станаха победители в турнира в Сърбия

0

Александър Параскив от Молдова направи изненадата на турнира „Golden Glove“ в Сърбия. Боксьорът от Кишинев спечели три победи, като успя да победи във финала фаворита в категория 63 кг-кубинеца Йоангел Мойя.

В категория 75 кг спечели още един столичен боксьор от Молдова – Андрей Време. Той победи българина Петър Драганов, алжиреца Таби Софияне и боксьор от Сърбия, Никола Йованович.

На финала излезе и Валерий Сирбу от Комрат. Той победи украинеца Дмитро Рибалко и сърбина Никола Йованович, но на финала отстъпи на холандеца Макс ван дер пас.

На пиедестала се изкачи и Дмитрий Галагоц, който спечели бронзов медал в категория 69 кг. Той победи холандеца Джеймс Делано, а в полуфинала отстъпи на сърбина Владимир Губас.

Турнирът „Golden Glove“ се проведе за 62-ри път, като в него взеха участие спортисти от 16 страни.