Македония участва на европейското първенство по баскетбол за младежи под 20 години –дивизия Б, което се провежда в София

0

Днес в София започва европейското първенство по баскетбол за младежи под 20-годишна възраст, във втората по качество група – дивизия Б. Това ще бъде трет път, като България е домакин на това състезание. Предишните два пъти, първенството се проведе във Варна през 2005 г., когато България беше шампион и в София през 2012 година.

На шампионата тази година ще участват 22 национални отбора, разделени в 4 групи. Две от групите ще бъдат с 5 отбора, а останалите две с 6 отбора.

Националният отбор на Македония ще се състезава в група А, заедно с отборите на Азербайджан, Латвия, Белгия и Беларус.

Най-доброто класиране на Македония на тези шапмионати е 2-ро място на първенството, проведено в Лисабон, Португалия през 2006 год.

Националният отбор на България  ще се състезава в група Б, заедно с отборите на Албания, Словения, Словакия, Естония и Молдова.

Само първите два отбора във всяка група ще се класират за четвъртфиналите. Първият отбор от група А ще играе с втория от група Б и т.н. Това означава, че е възможен четвъртфинален двубой между Македония и България.

Отборите, които ще спечелят първите три места на първенството, догодина ще играят в дивизия А.

Мачовете ще се играят в три зали в София. Това ще бъдат зала Универзиада, зала Триадица и втората зала на Арена Армеец.

Първенството ще продължи до неделя, 22 юли, когато се играе финала и мача за трето място.

Да пожелаем успех на нашите момчета, на отборите на Македония и България.

Източник: Официален сайт на ФИБА