Македония не успя да се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по баскетбол за младежи под 20 години

0

Националният отбор на Македония в София участва на европейското първенство по баскетбол за младежи под 20-годишна възраст, във втората по качество група – дивизия Б.

Македония беше в групата А, където се състезаваше с отборите на Азербайджан, Латвия, Белгия и Беларус. В одиграните четири мача, отбора на Македония отбеляза две победи и две загуби.

В първия мач на шампионата, който се играеше в зала Триадица, Македония загуби катастрофално от отбора на Латвия с 39-79.

В неделята Македония одигра втория си мач, срещу отбора на на Белгия. В този мач Македония показа много по-добра игра и силно се противопостави на белгийците. Но, в крайна сметка победата бе за Белгия с резултат от 76-65.

Първата победа за Македония дойде в третия мач, в двубоя с аутсайдера Азербайджан. В срещата играна в зала Универзиада в София, преди два дни, Македония беше много по-добър отбор и и успя да спечели победа с 74-67.

Вчера Македония изигра последния си мач в груповата фаза. Съперник този път беше отбора на Беларус. В един интересен мач, Македония с по-добра игра в четвъртата четвъртина отбеляза заслужена победа от 84-77.

По този начин Македония завърши мачовете в група А с половичен успех и спечели третото място в групата. За съжаление, това не беше достатъчно, за да се осигури място на четвъртфиналите, тъй като само първите два отбора от всяка група продължават в четвъртфиналните двубои.

В петък, Македония ще изиграе още мача за класиране от 9 до 16 място, срещу отбора на Албания.

От друга страна, националният отбор на България беше по-успешен. Той спечели второ място в група Б и се класира на четвъртфиналите, където  също така в петък, ще играе срещу отбора на Латвия.

Първите три отбора от този шампионат в София, следващата година ще играят в дивизия А.

Източник: Официален сайт на ФИБА