Македония и България продължават с победи в Лигата на нациите

0

Националните футболните отбори на Македония и България, снощи отбелязаха нови победи в мачове от групите на Лигата на нациите, новото състезание на УЕФА.

Отбора на Македония, беше домакин на отбора на Армения, а мача се играеше на националния стадион в Скопие. Стимулирани от победата срещу Гибралтар от преди няколко дни, над 10.000 македонски фенове дойдоха да проследят националния си отбор, което представлява рекордно посещение през последните няколко години.

Македония беше по-добрия съперник на двубоя и записа и втората си победа в Лигата на нациите, преодолявайки прекия съперник за първото място, отбора на Армения с 2-0.

Играч на мача бе капитанът на Македония, Горан Пандев. В 13-ата минута от мача, Пандев бе фаулиран в наказателното поле на Армения и главния арбитър, Шутенгрубер от Австрия, отсъди дузпа за Македония. Сигурен изпълнител на удара от единадесет метра бе Алиоски, който донесе предимство за Македония, от 1:0. Македония имаше добра възможност да увеличи преднината си в 42-та минута. Тогава от пряк свободен удар, към вратата на Армения силен удар изпрати младия Енис Барди, но вратарят на гостите успя с крайни усилия, да спаси мрежата си.

В 59-ата минута Македония увеличи преднината на 2:0. Трайковски направи отличен пробив отдясно на терена, изпрати центриране на петте метра, а от там капитанът Горан Пандев хубаво изпрати топката в мрежата на Армения.

До края на мача и двата отбора имаха по една хубава възможност за гол, но резултатът не се промени.

По този начин след два мача, Македония има две победи и се намира на първо място в групата 4 от лига „D“, с шест спечелени точки. Следващия мач в Лигата на нациите, Македония играе отново като домакин в Скопие, на 13-ти октомври срещу отбора на Лихтенщайн.

Националния отбор на България успя да победи Норвегия минимално с 1:0, в група 3 от лига „С“ на Лигата на нациите. Мачът беше игран на националния стадион „Васил Левски“ в София, преди около 10.000 зрители.

В един вълнуващ и равен мач, България използва една възможност за гол и по този начин реши победителя. Гостите от Норвегия имаха повече шансове за гол, но за щастие не успяха да погодат вратата на Пламен Илиев.

Голот за България постигна Радослав Василев, с удар с глава в 59-ата минута от мача, след като засече центриране на Попов. Това беше първ гол за Василев в националната фланелка, след като до този мач е имал изиграно само 33 минути за „лъвовете“, в трима мача.

България е лидер в класирането в своята група, с две победи и шест точки. Следващия мач в Лигата на нациите, България играе срещу отбора на Кипър,  на 13-ти октомври в София.