Македония и България продължават с отлични изпълнения в Лигата на нациите

0

Националните футболните отбори на Македония и България, снощи отбелязаха нови победи в мачове от групите на Лигата на нациите.

Отбора на Македония, беше домакин на отбора на Лихтенщайн, а мача се играеше на националния стадион в Скопие. Благодарение на отличните мачове които в последно време приказва отбора на Македония, на срещата присъстваха около 10.000 македонски фенове. Македония постигна третата победа в Лигата на нациите, като в с многу хубав мач победи с 4:1.

Първият гол на Македония бе постигнат в 10-тата минута от Александър Трайковски, а асистент беше Горан Пандев. Дваесет минути по-късно, в 30-тата минута, вече беше 2:0. Отново в преден план бяха Пандев, како асистент и Трайковски който отбеляза и втория си гол.

В 36-тата минута, Пандев успя да се включи в списъка на голмайсторите, за 3:0 за Македония. Само минута по-късно, след грешка на отбраната на Македония, Сейхан Йълдъз вкара гол за селекцията на Лихтенщайн и намали резултата на 3: 1.

И през второто полувреме Македония имаше няколко хубави възможности за постигане гол, но успя да отбележи само още един. Това стана в 67-та минута, а голмайстор този път беше Алиоски. До края на мача играта се забави и крайният резултат остана 4:1.

Македония след изиграни три кръга, е лидер в нейната група, с 9 спечелени точки. За македонският отбор необходима е само още една победа в преостаналите три мача, за осигуряване на първото място в групата. С това от следващата година Македония ще се състезава в лига Ц от Лигата на нациите. Освен това, със спечелено първо място в групата се отива в плейофите за класиране на европейско първенство през 2020 година.

Следващия мач в Лигата на нациите, Македония играе във вторник, като гост на отбора на Армения, в Ереван.

Националния отбор на България успя да победи Кипър, след обрат с 2:1, в група 3 от лига „Ц“ на Лигата на нациите. Мачът беше игран на националния стадион „Васил Левски“ в София, а това беше 12 победа за България в двубоите с Кипър.

Първият гол на мача, обаче бе отбелязан от гостите. Четири минути преди почивката, в 41-та минута от мача, Кипър организира бърза атака, последва центриране към Кастанос, който изпрати топката във вратата на България за преднина на Кипър от 0:1.

Във второто полувреме България, на радост на домашните фенове успя да направи пълен обрат. Първо в 59-тата минута Кирил Десподов, с удар с глава, изравни резултата на 1:1. Следващия гол за България бе истински шедьовър. В 68-та минута след хубаво подаване от дясната страна на терена, топката беше изпратена към наказателното поле, а от там Тодор Неделев изпрати страхотен удар по диагонала в мрежата на Кипър, за 2:1 за България.

Това беше и крайният резултат на мача.

България след изиграни три кръга, също е лидер в нейната група, с максимални 9 спечелени точки. Следващия мач в Лигата на нациите, България ще играе срещу отбора на Норвегия, във вторник като гост в Осло.