Македония бе безсилна в двубоя с европейския шампион Испания

0

Македонският национален отбор вчера записа и второто поражение на световното първенство по хандбал, което се провежда в Германия и Дания. Македония срещу Испания беше равностоен противник само едно полувреме и на краят претърпя убедително поражение от настоящият европейски шампион с резултат 21-32 (12-13).

Македония беше по-добър съперник в голяма част от първото полувреме, а както и на мача срещу Хърватия, почти през целия мач когато бяше в атака играеше с човек повече, а без вратар.

Тази игра даде плод и в началото на мача македонските национали поведоха с 5-2, след това с 6-3 и поддържаваха преднината до 17-ата минута, когато Испания успя да изравни резултата на 6-6. В тези минути от мача и македонския вратар, Никола Митревски правеше чудеса на вратата и имаше отлични спасявания.

Първото предимство за Испания от 7-8, се случи в 20-ата минута, когато вратарят на испанският отбор Гонсало Перес де Варгас, от неговaта врата прати топката в мрежата на Македония. До края на първото полувреме се играеше изравнено, а отборите няколко пъти се сменяха в преднината. На полувреме се отиде с минимална преднина от еден гол за Испания, (12-13).

В началото на втората част от мача, имаше неразбираем спад в играта на отбора на Македония. Само за три минути във второто полувреме, Испания отбеляза пет поредни гола и стигна до преднина от 12-18. След този катастрофален старт за отбора на Македония, македонският треньор оттегли най-добрите играчи на пейката и и даде шанс на по-младите играчи в отбора.

За съжаление, младите хандбалисти не приказаха добра игра, тъй като играха с твърде голямо уважение към противника, а това позволи на отбора на Испания с лекота да поддържа високото си предимство от 6 до 8 гола разлика. Няколко минути преди края на мача испанските хандбалисти използваха грешките на отбора на Македония и увеличиха предимството си до финалната разлика от 11 гола.

Въпреки това убедително поражение, Македония все още има шанс да се класира за втория кръг на световното първенство. Днес е ключовият мач за македонските хандбалисти, срещу отбора на Исландия. На отбора на Македония е неопходима победа, поне от един гол разлика, а за Исландия е достатъчно и  равенство за класиране във втория кръг.

Сигурно е, че отборът на Македония, днес от 18:00 часа в Олимпийската зала в Мюнхен, ще има голяма подкрепа от македонските фенове и да се надяваме, че с тяхна помощ, македонските национали ще успят да се класират във втория кръг на Световното първенство.