Две титли за Кристина Зарков на турнира по тенис на маса

0

Кристина Зарков от Долна Любата, ученичка във втори клас в босилеградската гимназия, бе най-добрата състезателка на турнира по тенис на маса, който в залата на Центъра за култура в Босилеград организира сдружението по тенис на маса „Младост” със съдействието на Спортния съюз на Община Босилеград и Община Босилеград. Освен при гимназистите, Кристина триумфира и в надпреварата за мъже от 20 до 35-годишна възраст, където бе единствената дама сред участниците.

На Първия турнир по тенис на маса в Община Босилеград, който се проведе в рамките на „Босилеградско спортно лято 2017” участваха около 50 тенисисти, които се състезаваха в 4 възрастови възрастови категории, и то: ученици от от 4 до 8 клас на основното училище; гимназисти; младежи от 20 до 35 години и ветерани с над 35-годишна възраст.

Победител в състезанието за ученици от основно училище бе Никола Захарийев, ученик в 4 клас, Кристина спечели победи при гимназистите и в състезанието за мъже от 20 до 35-годишна възраст, докато сред ветераните (състезатели над 35-годишна възраст) триумфира 52-годишният Блажа Воинович, полицай от Босилеград.

На най-успешните участници в турнира от всички възрастови категории Община Босилеград осигури купи, медали и грамоти, които им връчи Никола Талески, треньор на Спортното дружество по тенис на маса „Младост”.