Две загуби за националният футболен отбор на Северна Македония в квалификациите за Евро 2020

0

Слаби резултати в продължението на квалификациите за европейското футболно първенство за националният футболен отбор на Северна Македония. Македонските национали през последните четири дни одиграха две срeщи на домашен терен срещу Полша и Австрия и записаха две поражения, с които сериозно намалиха шансовете си за класиране на Евро 2020.

Първо миналия петък, на 7 юни, футболистите на Северна Македония играеха срещу отбора на Полша, на националния стадион „Тоше Проески “ в Скопиe.

След дълго време на най-големият футболен стадион в страната имаше много публика, като на срещата присъстваха около 25.000 зрители, от които дори 3.000 бяха полски фенове.

cof

Мачът мина в изравнена игра, а и двата отбора имаха шансове за постигане на гол. След края на първата част нямаше голове, резултатът беше 0:0. Но само две минути след началото на второто полувреме, полския национал който играе за Милан, Кшищоф Пятек успя да вкара гол за отбора на Полша, което в крайна сметка се оказа ключов момент от мача. Македонските футболисти до края на мача имаха няколко възможности да изравнат резултата, но не успяха да преодолеят вратаря на Полша, Лукаш Фабянски.

Така с резултат 0:1, Северна Македония записа първа загуба на свой терен след почти две години.

Ако загубата от Полша можеше да се очаква, защото полския отбор е сред най-добрите отбори в Европа, никой не очакваше това, което се случи вчера на националният стадион в Скопиe. Снощи гост на Северна Македония беше националният отбор на Австрия и македонските фенове очакваха победа на домашният отбор.

Но, Австрия се оказа много по-добър противник и отбеляза убедителна победа от 4:1, а македонските футболисти играха много слабо и не бяха равностоен противник в нито един момент от мача. Северна Македония успя дори и да поведе с 1:0, но това беше съвсем случайно след автогол на Хинтерегер. До края на първата част, Лазаро успя да вкара гол за Австрия и на полувремето резултатът беше изравнен, 1:1.

Второто полувреме премина в пълна доминация на австрийските национали, които постигнаха три гола, а можеха да постигнат още три, ако не бяха отличните спасявания на вратаря на Северна Македония, Столе Димитриевски.

С тези резултати, Северна Македония след изиграни четири кръга заема петото място в таблицата на квалификационната група „G“, със спечелени четири точки. Лидер в групата е Полша с максимални 12 точки, а на второто място, което е достатачно за класиране на европейското първенство в 2020 г., е отбора на Израел със седем спечелени точки.

Квалификациите за Евро 2020 продължават през септември, когато Северна Македония два пъти ще гостува, първо в Израел на 5 септември, а след това и в Латвия на 9 септември.