Борец от Болградски район спечели първа награда на Световния плажен шампионат

0

На преминалия в Одеса световен плажен шампионат  Семьон Радулов от с. Александровка, Болградски район стана победител в категория до 70 килограма. По време на турнира Семьон печели всички двубои. В битката за първо място той се срещна с американския спортист Тимоти Алън.

Изминалият шампионат в  Одеса е третият от четирите етапа в поредица международни турнири, според резултатите от които ще бъдат определени световните шампиони в различни тегловни категории.

Според Семьон Радулов непосредствената му цел е да участва в последния етап от тази международна поредица, която ще се проведе в Хърватия. Ако спечели, ще стане световен шампион.  Също така спортистът се готви да участва в Световните игри, които се провеждат на всеки четири години. През 2017 г. Семьон Радулов стана първият световен шампион по плажна борба в Украйна, а през 2018 г. спечели сребърен медал.