Белград пак ликува след нова паметна европейска вечер

0
Снимка: AP/БТА

Цървена Звезда осигури второ поредно участие при най-големите

След като през миналата година Цървена Звезда драматично се класира за първото си участие в групите на Шампионска лига, тимът от Белград го постигна за втори път.

„Звездашите“ изстрадаха 1:1 вкъщи на реванша с швейцарския Йънг Бойс и с повече голове на чужд терен (3:3 общ резултат) си спечелиха място при най-големите.

Мачът в Белград бе истинска битка, в която домакините се хвърлиха по-здраво. Доказателство за това бяха трите им жълти картона в откриващия половин час.

Първото полувреме завърши без голове и Йънг Бойс трябваше да търси задължително попадение.

Така логично оголи отбраната си и допусна гол в 59-та минута. Марко Марин изведе Милан Родич, който моментално центрира към централния нападател Алекса Вуканович. Таранът с глава прониза вратата на съперника за 1:0.

Малко след това Кристиан Фаснахт направи значим пропуск пред вратата на Милан Борян.

Все пак натискът на гостите даде резултат в 82-та минута. Удар се отклони злощастно в главата на Ел Фарду Бен, който си отбеляза автогол за 1:1.

Последвалите минути за Звезда бяха много нервни, а 5-минутно продължение допринесе за това. Бившият разградчанин Борян направи едно важно спасяване, а португалският му съотборник Томане бе изгонен с втори жълт картон. В крайна сметка обаче Звезда удържа и отново ще играе в групите.

Това важи и за гръцкия гранд Олимпиакос, който би руския Краснодар за втори път – 2:1 в реванша. След 4:0 в Пирея вторият мач бе протоколен.

Краснодар поведе чрез Даниил Уткин в десетата минута, но само 60 секунди по-късно Юсеф Ел Араби изравни.

Мароканският национал донесе победата за своите с още един гол в началото на второто полувреме. Гърците са редовен участник в групите на Шампионската лига и класирането им далеч не е изненада.

Това обаче не важи до такава степен за хърватския шампион Динамо (Загреб). Отборът на Ненад Биелица затвърди добрата си игра от първия мач с Розенборг, който завърши с победа 2:0.

В Трондхайм таблото бе изключено при 1:1 след голове на Бабаиде Акинтола (11′) за домакините и Амер Гояк за гостите 20 минути преди края.

Хърватите пропуснаха последните две издания в същинската част на Шампионска лига, но се завръщат заслужено.

Източник: corner.dir.bg