Шампионът на Северна Македония по футбол стартира с победа в квалификациите за Шампионската лига

0

Започна новия сезон 2019-2020, за македонските футболни клубове в европейските състезания. Първи своя мач изигра македонският шампион, отбора на Шкендия от Тетово, за когото това е трето участие в квалификациите за Шампионската лига на УЕФА.

Вчера, в първия квалификационен кръг от Шампионската лига, Шкендия играеше срещу шампиона на Естония, ФК Нъме Калю от Талин. Мача бе игран в Талин преди около 1.000 зрители, а тетовския клуб успя да спечели минимална победа от 1-0.

Още от първата минута на мача Шкендия наложи своето темпо и тръгна агресивно към вратата на домакините. Македонският екип имаше няколко хубави положения за постигане на гол, но домашният вратар и гредата, спасиха естонския отбор да не изостава в резултата след първото полувреме.

Доминацията на Шкендия продължи и през втората част от мача, когато Шкендия отново имаше много възможности да открие резултата.

Решителния момент в мача се случи в 80-та минута, когато при нападение на Шкендия, един футболист на Нъме Калю играеше с ръка в наказателното поле на домашния отбор, a рефера на мача отсъди дузпа в полза на отбора от Тетово. Дузпата с лекота бе реализирана от Агим Ибраими, който донесе преднина на Шкендия от 1-0. Този резултат остана до края на мача и Шкендия успя да отбележи първата си победа в новият сезон.

Реванш мача между двата отбора ще се играе на 16 юли на националния стадион „Тодор Проески“ в Скопие.

Победителя от двубоя между Шкендия и Нъме Калю, във втория кръг от квалификациите ще играе срещу победителя от двубоя между отборите на Глазгоу Рейнджърс от Шотландия и Сараево от Босна и Херцеговина.

В първият мач, отбора на Глазгоу Рейнджърс като гост записа убедителна победа от 3-1.

Утре своите първи мачове ще изиграят и тримата претставители на Северна Македония в Лига Европа. Това се отборите на Македония Гьорче Петров от Скопие, Академия Пандев от Струмица и Шкупи от Скопие.