Хандбалните отбори от Северна Македония продължиха участието си в европейските клубни състезания

0

През тази седмица, двата най-добри хандбални отбора в Северна Македония, Вардар и Еурофарм Пелистер, продължиха участието си в европейските клубни състезания след зимната пауза. Отбора на Вардар от Скопие играеше мач в рамките на Шампионската лига на Европейската хандбална федерация (ЕХФ), докато отбора на Еурофарм Пелистер играеше мач в рамките на лигата на Югоизточната хандбална асоциация или т.н. СЕХА лига.

Актуалния европейски шампион – Вардар,  играеше мача си като гост срещу отбора на Кил в Германия. Хандбалистите на Вардар отново показаха лоша игра и претърпяха убедително поражение от 11 гола разлика, с резултат 23-34.  В по-голямата част от първото полувреме хандбалистите  на Вардар бяха равностоен противник, а на края на първата част заоставаха само с четири гола (14-18). Но през второто полувреме отбора на Кил беше далеч по-добър съперник и стигна до убедителна победа.

След изиграни единадесет кръга в група „Б“ от Шампионската лига, отбора на Вардар има четири победи, едно равенство и шест поражения. Скопския отбор с девет спечелени точки заема шестото място на таблицата. Победителят на тази група осигурява директно участие в четвъртфиналните двубои, а oтборите класирани от 2-ро до 6-то място в групата ще играят в осминафиналите.

Oтбора на Еурофарм Пелистер от Битоля играеше първия си мач от осминафиналите на регионалната СЕХА лига, в която тази година се състезават отбори от Северна Македония, Беларус, Хърватия, Словакия, Унгария, Украйна и Русия. Еурофарм Пелистер беше гост в Хърватия, където играеше срещу отбора на Нексе. В изравнен мач битолските хандбалисти претърпяха поражение от 3 гола разлика с резулатат 20-23, а на полувреме Еурофарм Пелистер заоставаше само с един гол, 9-10.

Реванш мача между тези два отбора е на 12 февруари в Битоля. Резултатът от първия мач дава надежда, че хандбалистите на Еурофарм Пелистер могат да продължат към четвъртфиналите, а за това ще им бъде необходима победа от най-малко четири гола разлика. Доколкото се класират за четвъртфиналите битолските хандбалисти ще играят двомеч с отбора на Вардар, който също така се състезава в СЕХА лигата.