Северна Македония спечели международния приятелски хандбален турнир „Трофей Карпати“ в Букурещ

0

Мъжкият национален отбор на Северна Македония по хандбал през миналия уикенд участваше на международния приятелски турнир „Трофей Карпати“, който се проведе в Букурещ, Румъния. На турнира освен Северна Македония, участваха и отборите на Алжир, Холандия и домакина Румъния. Участието на турнира за македонските национали беше част от подготовките за предстоящото европейско първенство, което започва за десет дни.

На полуфинала, който се играеше в съботата, съперник на македонските хандбалисти беше Алжир. Отбора на Северна Македония по-добро започна мача и имаше преднина през цялото първо полувреме, като на края на първата част резултата беше 15-9. През второто полувреме играчите на Алжир показаха по-добра игра, с която успяха да намалят преднината на Северна Македония, но все пак не успяха да победат. Македонските хандбалисти успяха да запазат преднината и спечелиха мача с резултат 25-24.

На финала в неделята, Северна Македония играеше срещу отбора на Румъния. През първото полувремето двата отбора играха изравнен мач, а на края на първата част преднина от два гола имаше Румъния, с резултат 12-10.

Второто полувреме от мача премина в пълна доминация на македонските хандбалисти. С отлична игра и в защита и в атака, Северна Македония отбеляза заслужена победа с 24-20 и спечели турнира „Трофей Карпати“.

Най-добър голмайстор на турнира беше македонския хандбалист Марио Танкоски, а вратарят на Северна Македония, Никола Митревски бе обявен за най-добър вратар. Спечелването на „Трофей Карпати“ е голям успех за Северна Македония, защото по време на турнира от националния отбор отсъстваха най-добрия македонски хандбалист, Кире Лазаров и още няколко други стандартни национали.

До началото на европейското първенство, Северна Македония ще има още два приятелски мача, които ще се играят в Словения. Първо на 3 януари македонските хандбалисти ще играят срещу отбора на Словения, а на 5 януари, съперник на Северна Македония ще бъде отбора на Черна гора.

Да напомним, че европейското първенство ще се играе в периода от 9 до 26 януари 2020 г., а домакини ще бъдат три държави: Швеция, Австрия и Норвегия. Македонските хандбалисти са в група Б, заедно с отборите на Украйна, Чехия и Австрия. Мачовете от тази група ще се играят във Виена, a първият мач на македонския отбор ще бъде срещу отбора на Украйна.