През уикенда се проведоха финалните турнири за Купата на Северна Македония по баскетбол за мъже и жени

0

По време на изминалия уикенд в Гевгелия се проведоха финалните турнири за Купа на Северна Македония по баскетбол в конкуренция на мъжете и жените. При мъжете на финалния турнир участваха общо осем отбора. В петък и събота бяха изиграни мачовете от четвъртфиналите и полуфиналите, а финалния мач се играеше вчера. В женския турнир за Купата участваха четири отбора, които изиграха полуфиналните двубои в събота, а също както и при мъжете, финала беше изигран вчера.

В петък, отборите които бяха фаворити в четвъртфиналите двубои, отбелязаха сигурни победи срещу своите съперници. Така домакина на турнира, отборът на Блокотехна от Гевгелия победи отбора на АВ Охрид с 115-68, Работнички от Скопие беше по-добър от Куманово с резултат 104-80, отборът на МЗТ Скопие с 89-62 победи отбора на Кожуф, а в последния мач от четвъртфиналите, Гостивар беше по-добър от отбора на Фени Индъстри от Кавадарци с резултат 88-81.

Двата полуфинални двубои в събота бяха много интересни, на тях беше демонстриран красив баскетбол и победителите не бяха известни до самия край от мачовете.

В първия мач от полуфиналите се срещнаха отборите на Блокотехна и Гостивар. Гостите бяха по-добри през първата част и на полувремето имаха преднина от десет точки 54-44. Но във втората част от мача, домашният отбор на Блокотехна изигра много по-добре и успя да спечели мача с резултат 92-87, с което се класира за първи път в своята история в един финал за Купата. Трябва да се отбележи, че отборът на Гостивар имаше много забележки по отношение на реферите на този мач.

Във втория полуфинал се срещнаха най-добрите и най-успешните баскетболни отбори в историята на Северна Македония, Работнички и МЗТ Скопие. Това беше един изравнен мач, изпълнен с обрати. На края, отборът на Работнички успя да спечели с резултат 93-89, но дори в допълнително време от пет минути, тъй като в редовното време мачът завърши наравно 72-72.

Финалния мач между отборите на Блокотехна и Работничики, който се играеше вчера, отново донесе качествен баскетбол и интересен мач. В първата част на мача, отборът на Блокотехна с подкрепата на своите фенове, беше по-добър съперник и успя да отиде на полувреме с предимство от 49-45. Във втората част обаче отборът на Работнички от Скопие изигра много по-добре и в крайна сметка записа убедителна победа от 85-71.

С това отборът на Работнички стигна до рекордната десета титла за Купата на Северна Македония. За най-полезен играч на финалния турнир, бе избран българският национал Чавдар Костов, който играе за отбора на Работнички.

И в турнира за Купата при жените, фаворитите в полуфиналите нямаха проблеми със своите опоненти. В първият полуфинал отборът на Бадел 1862 победи отбора на Струга 2009, с резултат 59-40, а във втория полуфинал Вардар беше по-добър от женския отбор на Работнички с 73-48.

На финала, женския баскетболен клуб Вардар беше по-добър съперник и успя да победи отбора на Бадел 1862, с резултат 50-40. Така Вардар за трета поредна година спечели трофея в Купата на Северна Македония.