Отборът на Северна Македония изигра равенство срещу Исландия в квалификациите за Европейското хандбално първенство

0

Снощи в Скопие, в най-големата спортна зала в Северна Македония – „Борис Трайковски“, националният отбор на Северна Македония по хандбал играеше четвъртия си мач от квалификациите за Европейското първенство в 2020 година.

Втори път за пет дни, противник на македонския национален съвет бе отборът на Исландия. Както и в срядата в Рейкявик, когато Северна Македония успя да победи в последната секунда от мача с 34-33, и вчерашния мач беше много интересен, с много резултатски обрати и завърши с равенство от 24-24.

И двата отбора играха много твърдо в защита и трудно се постигаха голове. Хандбалистите на Исландия отново по-добре започнаха мача и направиха преднина от 5-3, но до средата на първото полувреме, македонските национали успяха да изравнят резултата на 7-7. До края на първата част двата отбора се сменяха в преднината, а на полувремето се отиде с предимство за Исландия от един гол, 11-10.

И в началото на второто полувреме отбора на Исландия беше по-добрия съперник на терена. Исландските хандбалисти стигнаха до преднина от 15-12, а след това поведоха и с 18-15. Това се случи в 45-та минута и бе най-голямото предимство за Исландия на меча.

След това македонските хандбалисти постигнаха пет гола в серия, с което направиха обрат в резултата и поведоха с 20-18. В следващата атака хандбалистите на Исландия отново направиха грешка и Северна Македония имаше шанс за първи път на мача да поведе с три гола разлика. Но, за съжаление и македонските национали направиха грешка, след което отбора на Исландия намали резулатата на 19-20.

Северна Македония поведе с 22-20, а веднага последваха три гола на националите на Исландия, за тяхнa преднина от 23-22. Все пак, македонските хандбалисти успяха отново да поведат, този път с 24-23 и бяха близо до победата. Но, на три секунди до края на мача, с удар от девет метра исландският отбор успа да вкара гол с което бе поставен крайния резултат на мача, 24-24.

С вчерашното равенство и едната спечелена точка, след четири кръга от квалификациите, отбора на Северна Македония има общо пет точки в група 3. Така, за да осигури сигурно участие на Европейското първенство, което ще се проведе през януари следващата година, Северна Македония се нуждае само от още една победа в последните две срещи.

Следващият мач македонските хандбалисти ще изиграят като гости срещу отбора на Турция на 12 юни, а четири дни по-късно, на 16 юни в Скопие ще бъдат домакини на Гърция, в последния мач от квалификациите в групата 3.